Silikon impant çeşitleri

Meme büyütmede hangi implantlar kullanılır? Yuvarlak protez nedir ? Damla protez ne zaman kullanılır? Meme dikleştirmede hangi protezler kullanılır?

MEME BÜYÜTMEDE KULLANILAN İMPLANT ÇEŞİTLERİ

Meme büyütmede silikon implantlar uzun yıllardır kullanılıyor. Meme implantları içerdikleri maddeye göre su dolgulu-silikon dolgulu, yüzey özelliğine göre pürüzlü-pürüzsüz, şekline göre damla-yuvarlak, yüksekliklerine göre düşük-orta -yüksek profil olarak sınıflandırılabilir.

Meme Büyütmede kullanılan implantların yüzeyleri

Günümüzde daha çok pürüzlü yüzeyli silikon dolgulu implantlar kullanılıyor. Diğer özellikler ise kişinin beden yapısı,beklentisi,yapılacak işlemlere göre belirleniyor.

Meme Büyütmede implantların şekilleri

Meme büyütme işleminde eğer implant meme altına konulacaksa damla protezler daha doğal bir görünüm verebilir. Eğer kas altına konulacaksa yuvarlak protezler daha iyi dolgunluk sağlar ve kasın etkisi ile damla protez gibi doğal görünebilirler. Ancak burada net bir kural veya sınırlama yoktur. Önemli olan kişinin beklentilerini doktoru ile açıkça paylaşmasıdır zaten Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanları kişinin anatomik yapısına, tecrübesine göre hastaya en uygun seçenekler hakkında bilgi verecektir.

Meme büyütme dikleştirme ile birlikte uygulanacaksa genellikle yuvarlak protezler tercih edilir. Kişinin mevcut meme doksununa göre yüksek profil veya orta profil meme implantı kullanılabilir.

Meme Büyütmede implant seçimi

Meme büyütmede kullanılacak meme implantının özelliklerine meme çapı, deri esnekliği, kişinin boyu kilosu gibi matematiksel veriler değerlendirilerek ve hastanın beklentisi göz önünde bulundurularak karar verilir. Maalesef bazen kişiler çevresinden duydukları yanlış bilgiler veya arkadaşlarına konulan protezin boyutu ile ilgili deneyimlerden yola

Sonuç olarak meme büyütme için kulaktan dolma bilgilerle veya internet üzerinden elde edilen verilerle herhangi bir protez çeşidi veya boyutu ile ön yargılı olmadan Estetik ve Plastik Cerrahi hekimine başvurup onun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz yararlı olacaktır.

#kocaelimemebüyütme #MEMEBÜYÜTME #MEMEİMPALNTLARI #yuvarlakmemeprotezi #anatomikmemeprotezi

Öne Çıkan Yazılar
Son Yazılar
Arşiv
Anahtar Kelimeler

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ 

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

İzmit Merkez Körfez Mah. D-100 Yanyol No:125

Kat :2  (Akbank E5 Şubesi Üstü) 
İzmit / Kocaeli 41040

+90 505 799 2998 

+90 262 331 6161 

www.nurgulaltuntas.com

SON YAZILAR

© 2015 drnurgulaltuntas Estetik Cerrahi . Bu site bilgilendirme amaçlıdır. Buradaki bilgiler genel bilgilerdir, hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmaz.Ayrıntılı bilgi almak için doktorunuza başvurunuz.