top of page

Meme Büyütme Ameliyatı Pahalı mıdır?

Meme Büyütme Ameliyatlarının fiyatları muayene sonucunda kişinin gereksinimlerine göre belirlenir. Bazen sadece memede volüm artışı sağlamak yeterli olmayabilir ve dikleştirme işlemi aynı seansta gerekebilir. Meme büyütme ameliyatında kullanılan implantlar ve ameliyatın gerçekleştirildiği hastanenin maliyetlerine göre estetik meme ameliyatlarının ortalama fiyatı belirlenmektedir. İlk görüşmeden son kontrole kadar meme büyütme ameliyatının uzun bir süreç olduğu ve doktor hasta ilişkisinin önemli olduğu unutulmamalıdır.

Meme büyütme ameliyatları ile kadınlarda için oldukça tatmin edici sonuçlar elde edilir. Ancak her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da risklerin olduğu unutulmamalıdır. Erken dönemde kanama, enfeksiyon, yara açılması, implantın allerjik reaksiyon oluşturması görülebilir. Geç dönemde ise meme implantının büzüşmesi ile sonuçlanabilen kapsül kontraktürü ortaya çıkabilir.

Meme büyütme ameliyatları sonrasında ilk birkaç gün ağrı görülebilmektedir. Çoğunlukla bu durum ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. İlk birkaç hafta seçilen tekniğe bağlı olarak kol hareketlerine kısıtlılık olabilir.

Meme büyütme kadıların en önemli organı olan memenin yeniden şekillendirilmesinin sağlanması ile kişinin kendine olan güveninin artmasını sağlar ve sosyal ortamlarda kendini daha iyi ifade etmesine yardımcı olur.

Meme büyütmede en geçerli yöntem silikon meme implantlarıdır ancak silikon meme implantlarının yabancı cisim olduğu unutulmamalıdır.

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ

+90 262 331 61 61

Öne Çıkan Yazılar