BOTOKS ve Dolgu aynı şey mi?


Ameliyatsız estetik işlemlerden en sık yapılan Botoks ve dolgu genelde birlikte anıldıkları için aynı madde oldukları veya aynı etkiyi oluşturdukları ya da birbirinin yerine kullanılabildikleri gibi yanlış inanışlar oluşabiliyor.


kocaeli botoks uygulaması

Botoks botulinum toksin içeren bir ilaçtır. Kas aktivitesini geçici olarak durdurarak etki eder. Genel olarak estetik cerrahide yüz bölgesindeki kırışıklıkların tedavisinde, gülüş estetiğinde , masseter kasına hipertrofiyi azaltmak için veya çiğneme deformitelerini gidermek için, aşırı terlemeyi azaltmak için kullanılır.

Dolgu ise vücudumuzda bulunan ve yaşla azalan hyaluronik asidin laboratuarda üretilmiş formlarını içeren rolüm veren jel şeklindeki bir maddedir. Genel olarak derin kırışıklıkların doldurulmasında, yaşla birlikte volum kaybı olan yanak ve göz yaşı oluğu restorasyonunda ,herhangi bir bölgedeki çöküklüğün düzeltilmesinde kullanılabilir.

Botoks ve Dolgu Etki mekanizmaları farklı olduğu için birbirlerinin yerine kullanılamazlar.Ancak genelde yüz gençleştirmede birlikte uygulanarak daha iyi bir sonuç alınması amaçlanır. Botoks kırışıklıklarla ilgili sorunları çözerken Dolgular sarkmalara bağlı sorunları restore edebilir.


#kocaelibotoks #kocaelidolgu #izmitbotoks #izmitestetik #izmitestetikcerrah

Öne Çıkan Yazılar
Son Yazılar
Arşiv
Anahtar Kelimeler

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ 

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

İzmit Merkez Körfez Mah. D-100 Yanyol No:125

Kat :2  (Akbank E5 Şubesi Üstü) 
İzmit / Kocaeli 41040

+90 505 799 2998 

+90 262 331 6161 

www.nurgulaltuntas.com

SON YAZILAR

© 2015 drnurgulaltuntas Estetik Cerrahi . Bu site bilgilendirme amaçlıdır. Buradaki bilgiler genel bilgilerdir, hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmaz.Ayrıntılı bilgi almak için doktorunuza başvurunuz.