top of page

Botoks hakkında yanlış bilinenler

Botoks tüm dünyada en çok uygulanan estetik işlemdir. Botoks uygulamaları ile birlikte hakkındaki yanlış bilinen durumlarda halk arasında hızla yayılmakta ve zamanla gerçekmiş gibi algılanmaya başlanmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle aklınız karışmasın mutlaka botoks konusunda deneyimli yetkin bir uzman hekimle bu konuda görüşünüz ve ona göre uygulamalarınızı yaptırınız.


1. BOTOKS YILAN ZEHRİDİR ---- HAYIR

Botoks C.botulinum bakterisinden elde edilen bir toksindir. Kasların çalışmasını geçici olarak durduran bir ilaçtır. Uzun yıllar şaşılık,tortikolis gibi kas hastalıklarında kullanılmış son 20 yıldır da kırışıklıkları giderme başta olmak üzere estetik cerrahide etkin bir tedavi seçeneği olarak yerini almıştır.


 

2.BOTOKS YAPILAN BÖLGEDE ŞİŞLİK OLUR---HAYIR

Botoks uygulaması küçük miktarda ilacın kas içine enjeksiyonu şeklindedir. Volum veren bir madde uygulanmadığı için enjeksiyon bölgesinde şişlik oluşmaz. İğnenin girdiği alanlarda nadiren hassas ciltlerde noktasal morluklar oluşabilir.

3. BOTOKS ETKİSİ GEÇİNCE ÖNCEKİNDEN DAHA KÖTÜ GÖRÜNÜRÜM ---- HAYIR

Botoks enjeksiyonu sonrasında uygulama öncesi halinize geri dönersiniz. Ancak aylarca alıştığınız görüntü ortadan kalkmaya başlayınca kişiler kendilerini öncekine göre kötü hissedebilir.

4.BOTOKS UYGULAMALARI İÇİN İŞ VEYA SOSYAL HAYATIMA ARA VERMELİYİM---HAYIR

Botoks uygulamaları genel olarak muayenehane şartlarında 10 - 15 dk süren bir işlemdir. İş ve sosyal hayat etkilenmeden kişi enjeksiyon yaptırabilir. Etkisi ortalama 3 gün içinde başlar ve 10-15 gün tam etki görülür.

5.BOTOKS BİR KERE YAPTIRINCA ÖMÜR BOYU YAPTIRMALIYIM--- HAYIR

Botoks enjeksiyonları sonrasında etkisi geçtiğinde dilerdeniz ara verebilir veya hiç yaptırmayabilirsiniz. Genel olarak fresh görüntüye alışan kişiler tekrar botoks enjeksiyonu yaptırmayı kendileri talep etmektedir.


6.BOTOKS UYGULAMASI SONRASI MİMİKLERİMİ TAMAMEN KAYBEDERİM--- HAYIR


Botoks uygulamalarında kırışıklıkları azaltacak şekilde bazı mimiklerin yapıması geçici olarak azalır mimiklerin tamamı kaybolmaz, Botoks etkisi geçtiğinde mimikler eski haline döner.


コメント


Öne Çıkan Yazılar
Son Yazılar
Arşiv
Anahtar Kelimeler
bottom of page