MEME BÜYÜTMEDE PROTEZ SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Protezlerle yapılan meme büyütme ameliyatları meme hacmini artırmak ve formunu yitirmiş memelerde meme dikleştirmek için uygulanır.

Meme büyütmede kullanılan protezler hem volum olarak hem de şekil olarak birbirinden farklıdır. Ameliyat öncesinde protez seçiminde kişinin sahip olmak istediği meme şekli ve volumunün yanı sıra deri esnekliği, meme tabanı uzunluğu ve genişliği, meme dokusu kalınlığı gibi parametreler de göz önünde bulundurulur. Bu gibi ölçümlerle protez volumu belirlenir. Bu ölçümlerle protez volumu belirlenir. Şekil olarak protezler damla ve yuvarlak olarak ikiye ayrılır. Damla şekilli protezler anatomik olarak bilinir, yani kısımda daha az alt kısımda daha fazla doku bulundurarak doğal meme dokusuna benzer. Yuvarlak şekilli protezlerde ise protez kalınlığı altta, üstte, yanlarda aynıdır, bu da medial dolgunluk dediğimiz dekolte kısmında memenin daha dolgun görünmesini sağlar. Damla protezler doğla görünümü, yuvarlak protezler ise dekolte kısmındaki dolgunluk için tercih edilirler. Hangisinin tercih edileceği konusu kişinin kendi isteğine bağlı olmakla beraber sarkık memelerde damla protezler tedavi edici olamaz hatta ameliyat sonrası daha sarkık bir meme görüntüsüne neden olabilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası 4-6 hafta ile cerrahi sütyen takılması önemlidir. Zamanla ameliyata bağlı ödem inecek ve meme 2-3. ayda protezin de yerine oturması ile daha doğal bir görünüm kazanacaktır.

Öne Çıkan Yazılar
Son Yazılar
Arşiv
Anahtar Kelimeler

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ 

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

İzmit Merkez Körfez Mah. D-100 Yanyol No:125

Kat :2  (Akbank E5 Şubesi Üstü) 
İzmit / Kocaeli 41040

+90 505 799 2998 

+90 262 331 6161 

www.nurgulaltuntas.com

SON YAZILAR

© 2015 drnurgulaltuntas Estetik Cerrahi . Bu site bilgilendirme amaçlıdır. Buradaki bilgiler genel bilgilerdir, hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmaz.Ayrıntılı bilgi almak için doktorunuza başvurunuz.