MEME BÜYÜTME SONRASI AĞRI OLUR MU?

Yapısal olarak meme hacmi yetersiz, aşırı kilo alıp verme, emzirme gibi durumlar sonrası meme şekli bozuldu ise meme volumunu artırma ve meme şeklini düzenleme protezlerle yapılan meme büyütme ameliyatları ile sağlanabilir.

Kişiye uygun meme protezi çeşitli ölçümlerle ve kişinin tercihine göre belirliyorum. Meme büyütme ameliyatını genel anestezi altında yapıyorum. Ameliyat ortalama 1,5 saat kadar sürer. Uygun protezi meme altı oluğundan sütyen altında kalacak bir kesiden meme bezi ve kas dokusu altına yerleştiriyorum. Daha sonra kesiyi emilebilen bir dikişle kapatıp pansuman yapıyorum.

Meme büyütme ameliyatından sonra genellikle 1 gün hastanede kalmanız, daha sonraki kontrolleri ayaktan olmanız yeterlidir.

Ameliyat sonrası protezin oluşturduğu gerilimden ötürü ağrınız olabilir. Ağrılar ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınabilir ve zamanla azalarak kaybolur. Meme dokusunda yer yer morarmalar olabilir, 7-10 güne kadar geçer. Enfeksiyon her türlü tıbbi girişim için risktir. Antibiyotik kullanımı ile bu risk azaltılır. Protezin yanlış yerleşimi, yer değiştirmesi, farkedilir olması oranı genellikle uygulanan cerrahi tekniğe bağlı olarak değişir. Yapılan keside iz kalması oranı bireysel özelliklere göre değişir ve gerekirse iz tedavisi uygulanabilir.

Öne Çıkan Yazılar
Son Yazılar
Arşiv
Anahtar Kelimeler

Op.Dr.Nurgül ALTUNTAŞ 

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

İzmit Merkez Körfez Mah. D-100 Yanyol No:125

Kat :2  (Akbank E5 Şubesi Üstü) 
İzmit / Kocaeli 41040

+90 505 799 2998 

+90 262 331 6161 

www.nurgulaltuntas.com

SON YAZILAR

© 2015 drnurgulaltuntas Estetik Cerrahi . Bu site bilgilendirme amaçlıdır. Buradaki bilgiler genel bilgilerdir, hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmaz.Ayrıntılı bilgi almak için doktorunuza başvurunuz.