top of page

PROTEZSİZ MEME BÜYÜTME

Meme formunda bozukluk bir çok kadın için rahatsız edici bir durum. Son zamanlarda meme hacmi küçüklüğü ile başvuran bir kaç kişi ameliyat dışı meme büyütme ve meme formunun düzenlenmesi ile ilgili yöntemler sordu.

Meme hacmindeki küçülme neye bağlıdır?

Meme hacminin genetik olarak küçük olabileceği gibi, meme hacminde yetersizlik emzirdikten sonra meme dokusunda kayıp ve meme formunun bozulması ile de gelişebilir. Obezite kontrolundeki bilincin giderek artması sonucu son yıllarda aşırı kilo alıp verme sonrası meme şeklinde oluşan bozukluklarla da sık karşılaşıyoruz.

Meme hacmini artıran yöntemler nelerdir?

Meme volumunu artırmada en başarılı sonuçları protezlerle yapılan ameliyatlarla sağlıyoruz. Kendi vücudunuzdan alınan yağ dokunun memeye enjeksiyonu ile de meme hacmi artırılabilir, fakat fazla miktarda volum eksikliği varsa meme bütünlüğünün düzenini sağlamak ve fazla hacimde meme büyütme protezlerle sağlanabilir. Protezlerle yapılan meme büyütme ameliyatlarında hem hacimsel genişleme hem de sarkan memelerde sarkıklığın giderilmesi mümkün. Meme büyütmede kalıcı ve kesin çözümler masajlar ve kremlerle değil cerrahi işlemlerle sağlanabilir.

Meme büyütme ameliyatlarını genel anestezi altında yapıyorum. Ortalama 1,5 saat kadar süren bir ameliyat. Meme altından yapılan kesiden meme dokusu ve kas altından hazırladığım cebe uygun protezi yerleştiriyorum.

Meme büyütme sonrasında 1 gün hastanede yatış sonrası ayaktan yapılan kontroller takibiniz için yeterlidir. 4-6 hafta kullanılan özel sütyenler meme formunuzun kazanılmasında önemlidir. Ortalama 2-3 ay sonra protezler yer çekimi etkisi ile yerine yerleşir ve daha doğal bir görünüme kavuşur.

Meme büyütme ameliyatları kimler için uygundur?

Meme Büyütme ameliyatları meme hacmini küçük bulan 17 yaş üzeri tüm kadınlara yapılabilir. Emzirmeye engel olmadığı için henüz doğum yapmamış ya da emzirme planlayan tüm yaş grubu kadınlarda uygulanabilir.

Op. Dr. İlgi Güler

Estetik Plastik Cerrah

05051544648

Öne Çıkan Yazılar